RODINNÝ DŮM NA VYSOČINĚ 1

Novostavba rodinného domu v CHKO Žďárské vrchy, Svratouch, 2010

Koncept rodinného domu je postaven na proporcích původní lidové architektury v okolí. Tedy dlouhý štíhlý objekt se sklonem střechy 45°. Záměrem bylo navrhnout malý rodinný dům, který se nebude svým vzhledem vymezovat z charakteru zástavby v CHKO, ale naopak zapadne do okolí. Celkové pojetí domu sleduje principy typické architektury Vysočiny, avšak řešené moderním způsobem.
Objekt je nepodsklepený s jedním nadzemním podlažím a obytným podkrovím. Kryté parkovací stání je řešeno v 1.NP v části, kde je podlaží ustoupené vůči podkroví. Dům bude fungovat jako jedna bytová jednotka. Konstrukčně bude řešen jako klasická zděná stavba z tvárnic Ytong s kombinací dřevěné konstrukce u vykonzolované části podkroví nad parkovacím stáním.
Materiálové řešení domu odpovídá čistým formám celého konceptu objektu. Omítky jsou klasické v šedé barvě, střecha ze světle šedých šablon Tegalit, které svým formátem odpovídají klasickým krytinám. V kontrastu s šedými barvami jsou červené okenní rámy. Podbití střechy, sloupky a prkenný rošt na východní fasádě jsou navrženy z přírodního neupravovaného modřínu. Příjezdová cesta k objektu je řešena zatravňovacími tvárnicemi.