Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sfera_ateliercom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sfera_ateliercom/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
RODINNÝ DŮM LETY 2 – Sfera-atelier

RODINNÝ DŮM LETY 2

Novostavba rodinného domu, Lety u Dobřichovic, 2016

Parcela řešeného objektu se nachází na okraji katastrálního území obce Lety. Jedná se o obytnou lokalitu s izolovanými rodinnými domy. Parcela byla dříve součástí pozemku sousední vily a sloužila jako ovocný sad. Terén pozemku je téměř rovinatý. Vjezd a vstup na pozemek je situován při severní hranici pozemku. Novostavba byla s ohledem k orientaci ke světovým stranám a poloze sousedních domů umístěna k severní hranici pozemku, aby bylo zajištěno oslunění zahrady a zároveň byla zachována pomyslná uliční čára.

Záměrem projektu je návrh RD, který maximálně využije pozemek, bude zajišťovat kontakt se zahradou a naplní stavební program investora. Dům byl navržen jako nepodsklepený dvoupodlažní objekt s ustoupeným druhým podlažím. Nepravidelný půdorys domu v úrovni 1.NP vytváří zálivy, který při jižní fasádě kryje pohledy ze sousedního pozemku na pobytovou terasu a při severní fasádě vytváří prostor pro parkování automobilů před domem. Úkos jižní fasády, která je maximálně otevřena do zahrady, je orientován na výhledy do nezastavěných částí zahrad sousedních domů. Stínění je zajištěno dostatečně hlubokou markýzou. Kontrast kompaktního tvaru ustoupeného podlaží je podpořen použitím vertikálního obkladu dřevěnými latěmi oproti světlé omítce v úrovní prvního podlaží. Lehkost patrové nástavby ještě umocňují oblé rohy. Okna budou hliníková v tmavě šedém odstínu.

Vstup do domu je situován uprostřed severní fasády, tedy ve vazbě ke vstupu a vjezdu na pozemek, který je situovaný při severní hranici pozemku. V 1.NP je situována hlavní obytná část domu v podobě kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem, která se rozprostírá přes jižní a východní fasádu. V nejjižnějším apendixu tohoto podlaží je umístěna rodičovská ložnice s vlastním sociálním zázemí. Při severní fasádě je dále umístěno technické zázemí, spíž, šatna s vazbou na zádveří a sklad. Ve 2.NP jsou pak umístěny dva pokoje a sociální zázemí.