BYT SLAVOJOVA

Rekonstrukce bytu, Slavojova, Praha, 2013

Požadavkem klienta byla efektivní rekonstrukce bytu. Interiér byl v prvním kroku očištěn od nánosů laciných materiálů, které se zde postupem času vrstvily. Laciné plovoucí podlahy kopírující křivost podkladu, kazety na stropu atd. Vše muselo zmizet.
Největším hendikepem bytu byla absence dostatečně prostorné kuchyně, která byla původně situována v malé místnosti přístupné z obývacího pokoje. Jejím zvětšením na úkor koupelny a plným propojením s obytnou místností byl tento nedostatek odstraněn. Koupelna však díky nově vyřešenému zařízení nikterak prostorově neutrpěla.
Prostor kuchyně se tak stal součástí obytného prostoru. Nábytek linky rafinovaně zabíhá až za roh do obytné části a naplňuje tak požadavky na velké úložné prostory. Dalším zásahem do dispozice bylo vytvoření šatny v ložnici. Díky dostatečné hloubce místnosti to nebyl problém. Šatna je přisvětlena polykarbonátovým nadsvětlíkem.
Materiály byly vybírány s ohledem na autentičnost. Tedy žádné imitace, ale materiály ve své surové kráse. Pro podlahy byla zvolena masivní prkna z měkkého dřeva v kombinaci s cementovou stěrkou v kuchyni, koupelně a na toaletě. Původní dveře byly repasovány a nově nalakovány. Nika ve vstupní hale byla využita pro vestavěnou skříň, kterou kryjí polykarbonátové panely.